"Pożegnanie"

Teatrzyk kukiełkowy na podstawie  opowiadania B. Szurowskiej  pt. „Pożegnanie” – rozwijanie mowy, wyobraźni, percepcji słuchowej, budowanie wypowiedzi wielozdaniowej.

Słuchanie piosenki pt. „Hej przedszkole!” – zapoznanie ze słowami i melodią, rozwijanie słuchu muzycznego i zdolności wokalnych. Gra na instrumentach perkusyjnych do  piosenki – doskonalenie poczucia rytmu, rozwijanie koordynacji słuchowo - ruchowej.

Zestaw ćw. gimnastycznych nr 44 – ćwiczenia  mięśni pleców, prawidłowe wykonywanie ćwiczeń z przyborami gimnastycznymi, rozwijanie koordynacji ruchowej – zachęcanie do wykonywania ćwiczeń.

Malowanie farbami plakatowymi „Mój kolega/koleżanka z przedszkola” – zwrócenie uwagi na cechy charakterystyczne malowanej osoby,  estetyczne wykonanie pracy plastycznej.

Występ z okazji zakończenia edukacji przedszkolnej.

Zajęcia matematyczne pt. „W drogę!” – kształtowanie orientacji w przestrzeni – prawidłowe wykonywanie poleceń „idź w prawo,  w lewo, prosto, wprawo trzy kroki, do tyłu pięć kroków itd.

Powitanie Lata

Zestaw ćwiczeń gimnastycznych nr 44 ze zm. 1 –Rajd absolwentów- wyjazd do Zagórza Śląskiego: zwiedzanie Zamku Grodno, ognisko.

Swobodne wypowiedzi dzieci na temat „Moj ulubiony kolega/koleżanka z przedszkola”-  rozwijanie mowy oraz uważne słuchanie wypowiedzi innych.

„Laurka dla kolegi/koleżanki” - zajęcia plastyczno – techniczna - rozwijanie sprawności manualnej oraz kształtowanie wyobraźni twórczej.

Piosenka „Hej przedszkole!”

1. Gdy maj nadchodzi i kwitną kwiatki
A ty już kończysz swe siedem lat
Żegnasz zerówkę lub sześciolatki
I zaraz ruszysz dalej w świat

2. A kiedy czerwiec jak woda płynie
Na dworze lata nadchodzi dzień
Dla wszystkich chłopców i dla dziewczynek
Przedszkole właśnie kończy się

3. Rzec „do widzenia” trzeba na drogę
Bo po wakacjach nie wrócisz już
Wspominaj często przedszkolne progi
By miłych wspomnień nie krył kurz.