Przedszkole w Witoszowie Dolnym

58-100 Świdnica

Witoszów Dolny 59

Telefon: 74 853-83-04

              534 048 200

Program "Rosnę z Matematyką"

W październiku ubiegłego roku informowaliśmy o przystąpieniu przez Przedszkole w Witoszowie Dolnym do projektu #20minutdlaMATEMATYKI – czyli  edukacji matematycznej w domu i w przedszkolu, którego autorką i organizatorką jest Zuzanna Jastrzębska-Krajewska. Dziś spieszymy z informacją o zakwalifikowaniu się naszej gminnej placówki oświatowej do programu „Rosnę z matematyką” organizowanego przez Fundację mBanku we współpracy z Fundacją Dobra Sieć.

 

Wśród  562 wniosków dofinansowanie otrzymało 137 projektów i  z  przyjemnością informuję, że złożony projekt „ Geometryczny przedszkolak ”znalazł się w gronie zwycięzców. Otrzymana darowizna  zostanie przekazana na zakup pomocy dydaktycznych do prowadzenia zabaw z bryłami  geometrycznymi  oraz na wycieczki edukacyjne .

Celem projektu będzie  pokazanie dzieciom ciekawej strony matematyki, wyposażenie  ich w umiejętności pozwalające  lepiej rozumieć otaczającą  go rzeczywistość a poprzez wesołe zabawy ,  doświadczanie, wspólne eksperymentowanie,  zainteresowanie światem brył.