Wtorek, 2024-03-19

Imieniny: Aleksandryny, Józefa

"KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY"

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Głównym zadaniem małych uczestników jest przygotowanie szeregu projektów ekologicznych, np. uprawianie ogródków, organizowanie przyrodniczych wycieczek oraz ekologicznych akcji z okazji Dnia Marchewki, Pierwszego Dnia Wiosny, konkursów plastycznych oraz przedstawień dla rodziców i wiele innych ekologicznych działań.

Blisko 6 tysięcy przedszkoli bierze udział w tegorocznej edycji największego w Polsce programu edukacyjnego dla przedszkoli organizowanego przez markę Kubuś. W IX edycji programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” 600 tys. przedszkolaków będzie wspólnie z Kubusiem odkrywać sekrety natury, uczyć się dbać o środowisko i zdrowo odżywiać, a także poznawać zasady ekologii.

Dzieci z co drugiego przedszkola w Polsce, aż do czerwca 2017 roku, poznawać będą otaczający świat przyrody. Które zwierzęta są w Polsce pod ochroną? Skąd się bierze prąd? Jak oszczędzać wodę? Jakie witaminy znajdują się w owocach? Co jeść i pić na drugie śniadanie? Jak prawidłowo segregować śmieci? – na te i wiele innych pytań dotyczących świata przyrody i dbałości o dary natury odpowiedzi pomoże dzieciom znaleźć Kubuś. Dzięki dedykowanym scenariuszom lekcyjnym przedszkolaki nauczą się życia w zgodzie z naturą, dbałości o jej dary oraz ekologicznego podejścia do otaczającego świata.

Grono „Kubusiowych Przyjaciół Natury” liczy już 2,5 mln dzieci z całej Polski, bo tyle uczestników wzięło łącznie udział w dotychczasowych edycjach programu. Celem programu jest  nauka o otaczającym świecie, przyrodzie i jej darach, poznanie zasad zdrowego żywienia oraz zachęcenie dzieci do dbania o środowisko naturalne.