"Prawa wszystkich dzieci"

Rozmowa przy ilustracji „Jakie mamy prawa?” – kształtowanie świadomości posiadania własnych praw, rozwijanie mowy i myślenia, prawidłowe budowanie zdań złożonych, formułowanie uzasadnień swoich wypowiedzi, dbanie o poprawną wymowę i logiczną treść wypowiedzi.

Poznanie kroków tańca „Belgijka” – rozwijanie słuchu muzycznego, koordynacji słuchowo-ruchowej i pamięci ruchowej.

Ćwiczenia gimnastyczne rozwijające zwinność i szybkość, sprawne wykonywanie poleceń nauczyciela, sprawne przebieranie się w strój gimnastyczny, przeciwdziałanie płaskostopiu.

Lepienie z plasteliny „Moja ulubiona zabawka” – rozwijanie kreatywności oraz sprawności manualnej.

Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty – występ artystyczny przygotowany przez dzieci.

Zabawy matematyczne ,,Kolorowe figury” – rozpoznawanie i nazywanie figur geometrycznych oraz kolorów w języku polskim i angielskim, tworzenie rytmu z wykorzystaniem figur.