"Swięto Rodziny"

• Nauka wiersza pt. „Bajkowa rodzinka” – ćwiczenie pamięci poprzez zapamiętywane treści wiersza. Dostrzeganie piękna utworu, radosne recytowanie wiersza. Wzmocnienie więzi uczuciowej z rodziną. Utrwalanie nazw członków rodziny w języku angielskim.
  • Próby występu na Dzień Mamy i Taty – utrwalanie znajomości wierszy i piosenek, nauka tańców.
  • Wyjście do Ochotniczej Straży Pożarnej w Witoszowie Dolnym – rozwijanie poczucia wdzięczności dla pracowników służb specjalnych.
  • Wykonywanie ćwiczeń gimnastycznych zespołowo, prawidłowo wykonywanie zadań i ćwiczeń ułożonych na torze przeszkód; wykonywanie ćwiczeń ogólnorozwojowych, ćwiczenie umiejętności szybkiego i dokładnego wykonywania ćwiczeń ruchowych, uświadamianie korzyści dla organizmu wynikających z wykonywania ćwiczeń gimnastycznych.
  • Zajęcia matematyczne „Zadania z treścią dla mamy i taty” – utrwalanie umiejętności dodawania i odejmowania w dostępnym dla dzieci zakresie; wdrażanie dzieci do układania i rozwiązywania zadań z treścią za pomocą liczmanów; uważne słuchanie i zapamiętywanie treści zadania.
  • Zabawy masą solną „Serce z miłości” – tworzenie z masy solnej upominków dla mamy i taty; poznanie własnych możliwości i uzdolnień plastycznych, odczuwanie satysfakcji z wykonanej pracy.
  • Zajęcia na basenie – doskonalenie umiejętności pływackich, kształtowanie prawidłowej postawy ciała podczas wykonywania ćwiczeń na pływalni.
  • Zabawy muzyczno – ruchowe do piosenki „Serce dla mamy i taty ” – określanie o czym jest dany utwór, wykonywanie odpowiednich ruchów do rytmu muzyki. Doskonalenie uwagi i koncentracji na wykonywanym zadaniu. Utrwalanie znajomości słów piosenki, śpiewanie indywidualnie i grupowo. Rozwijanie zainteresowań muzycznych.
  • Wyjazd na wycieczkę z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka do Zielonej Doliny Krzeptów – czerpanie radości z poznawania nowych miejsc, udział w warsztatach przygotowanych dla dzieci.
  • Świętowanie Dnia Mamy – rozmowy z dziećmi na temat uczuć rodzinnych.
  • Oglądanie zdjęć, fotografii przyniesionych przez dzieci „Moja rodzina” - doskonalenie umiejętności uważnego słuchania innych i  kulturalnego sposobu prowadzenia rozmowy. Poszerzanie informacji na temat rodzinnych obowiązków, opisywanie członków rodziny. Budowanie poprawnych wypowiedzi słownej na określony temat.