"Od pomysłu aż po dach"

- Słuchanie opowiadania pt. „Domy dla zwierząt i ludzi” –  wypowiedzi na temat treści, dopasowywanie ilustracji, odczytywanie wyrazów, łączenie ich z obrazkami, rozpoznawanie zabudowań dla ludzi i zwierząt.

- Zapoznanie z literą „H, h” na  podstawie wyrazu hak.

- Wykonywanie ćwiczeń gimnastycznych z woreczkami wg pokazu nauczyciela, właściwie korzystanie z przyborów do ćwiczeń – dz. wyrabiają zręczność, uwagę i koordynację wzrokowo – ruchową podczas ćwiczeń z przyborem. dz. wyrabiają sprawność motoryczną w zakresie szybkości, zwinności i skoczności

- Zajęcia matematyczne „Rytmy” - skupianie uwagi na rytmach, wychwytywanie sekwencji i kontynuowanie ich z użyciem figur geometrycznych; zauważanie regularności w rytmicznych ćwiczeniach ruchowych;

- Wykonanie  pracy plastycznej z wyprawki „Domki zwierząt – pajęczyna” – przewlekanie włóczki wg wzoru, tworzenie pajęczyny; wykonanie kolorowego pająka z pomponów i drucików kreatywnych; Rozwijanie precyzji prostych ruchów dłoni i palców, koncentrowanie uwagi na wykonywanym zadaniu.

- Zajęcia na basenie – prawidłowe reagowanie na polecenia instruktora na pływalni, doskonalenie umiejętności pływackich; bezpieczne zanurzanie się w wodzie na pływali.
- Słuchanie muzyki klasycznej, zabawy muzyczne  wg Batti Strauss  - „Marsz z baletu Dziadek do orzechów” – poznanie gatunku muzycznego: muzyka klasyczna, tworzenie własnych układów ruchowych do utworu, dz. określają nastrój muzyki klasycznej; słuchanie wybranych fragmentów dłuższych dzieł muzycznych.
- Malowanie pastelami „Mój wymarzony kolorowy dom” –malowanie pastelami wg wskazówek nauczyciela. Rozwijanie pomysłowości  i staranności podczas malowania rozwijanie zdolności plastycznych.
- Rozwiązywanie łamigłówek „ Domy i domki” - rozwijanie logicznego myślenia , wiązanie opisu słownego z treścią obrazka, doskonalenie analizy i syntezy słuchowej.
- Zabawa muzyczna w „Echo rytmiczne” – odtwarzanie rytmu na bębenku, tamburynie, trójkącie podanym przez nauczyciela (głośno, cicho). Rozróżnianie elementów: głośno – forte, cicho – piano. Doskonalenie reagowania na zmianę tempa w muzyce, kształcenie poczucia rytmu.

„Domowa piosenka”

Kiedy wracam ze szkoły i otworzyć chcę drzwi
Już od progu dobiega zawsze wierny głos „psi"
Na dywanie w pokoju do nóg łasi się kot