Wizyta w Szkole Podstawowej w Mokrzeszowie

Dnia 19 stycznia udaliśmy się do  Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie  Dzieci miały możliwość poznać szkołę.      Z nowoczesnych technologii wykorzystywanych w placówce  poznały robota Photona. Dzieci sterowały robotem na odległość, uczyły się programowania.  Miały możliwość zobaczyć, jak działa Drukarka 3D. Urządzenie pozwala na stworzenie trójwymiarowego obiektu o precyzyjnie zadanych kształtach.  Przedszkolaki wraz z nauczycielem  wydrukowały nutki, które  wykorzystały podczas zajęć muzycznych.

W świat Klocków  LEGO WoDo wprowadzili nas uczniowie klasy trzeciej, którzy uczyli przedszkolaków budować  m.in. krokodyla, lwa, ptaki, samoloty, a następnie zaprogramować roboty. Wyposażyli je w silnik, czujnik odległości  i przekładnie. Sterowały robotami za pomocą przycisków na klawiaturze.

Udział w zajęciach z robotyki dało dzieciom dużo radości i satysfakcji. Zajęcia rozwiją kreatywność, myślenie logiczne i abstrakcyjne.