Bezpieczni na drodze

- kształtowanie właściwych nawyków w zakresie prawidłowego uczestnictwa w ruchu drogowym;

- rozwijanie sprawności motorycznej w zakresie szybkości, skoczności, zwinności i zręczności;

- rozwijanie poczucia rytmu;

- układanie sekwencji i kontynuowanie rytmu;

- rozwijanie logicznego myślenia podczas rozwiązywania zagadek słuchowych;

- estetyczne wykonanie makiety skrzyżowania.

Piosenka pt. "W drodze do szkoły"

W drodze do szkoły nie spotka mnie nic złego,                                                                                                               bo znam już przepisy ruchu drogowego.                                                                                                                     Przecież ulica to nie plac zabaw,                                                                                                                                     nawet na pasach trzeba uważać.                                                                                                                                     Czerwone światło - dla pieszych alarm!                                                                                                                           Tylko zielone przejść nam pozwala.                                                                                                                                   W drodze do szkoły nie spotka mnie nic złego,                                                                                                                 bo znam już przepisy ruchu drogowego.