OBSZAR 7

ODKRYWAMY PASJE, ZAINTERESOWANIA I TALENTY

W ramach realizowanej przez nasze przedszkole akcji „Ćwiczyć każdy może”  w ciągu trwającego roku szkolnego nauczyciele wychowania przedszkolnego stwarzali różnorodne sytuacje sprzyjające poznawaniu przez dzieci nowych form aktywności ruchowej oraz wszelkiego rodzaju sportów.

Dzieci poznawały zasady panujące podczas zdrowej rywalizacji sportowej, ale również specyficznych zasad gier zespołowych.

Podczas zajęć przedszkolaki korzystały z wszelkiego rodzaju sprzętów sportowych, takich jak: trampolina, tunel, krążki, hula-hoop, woreczki, piłki, chorągiewki i inne.

Nauczyciele wychowania przedszkolnego w naszym przedszkolu mieli możliwość korzystania z zasobów hali sportowej mieszczącej się w sąsiadującym budynku, więc dzięki temu organizowali zwiedzanie hali, jak również organizowali tam zajęcia sportowe. Podczas nie jednej z takich wizyt dzieci miały okazję zapoznać się ze sportami, jakie można uprawiać na hali sportowej – nowością była wspinaczka i fitness. Przedszkolaki mogły także zobaczyć i dotknąć sprzętów znajdujących się w siłowni, poznały też ich przeznaczenie jak również dowiedziały si ę, że można na nich ćwiczyć jedynie, kiedy wykonuje się ćwiczenia zgodnie z instrukcją trenera.

W naszym przedszkolu wykorzystuje się również aktywnie czas spędzany na świeżym powietrzu, podczas którego przedszkolaki uczą się korzystać z różnych sprzętów terenowych, ale także poznają nowe gry zespołowe (w które grają oczywiście lepiej lub jeszcze lepiej).

Duży nacisk kładziony jest na rozwój zainteresowań muzyką i tańcem. Wszystkie przedszkolaki lubią tańczyć, a więc wyłania się również wiele talentów, które z zapałem staramy się wspierać. W trakcie dnia przedszkolaki mają możliwość tańczyć do przebojów dziecięcych jak również organizowane są tańce, wspierające indywidualny rozwój poszczególnych tanecznych talentów.