Przeziębienia !

Przeziębienia

Sprzyjające warunki dla przeziębień i chorób zakaźnych (chorób wieku dziecięcego), maluch napotyka podczas swojego pobytu w przedszkolu, gdyż jest to miejsce gdzie gromadzi się duża społeczność dzieci. W kwestii tej wiek nie ma znaczenia, więc posyłając dziecko do przedszkola, muszą Państwo zdawać sobie sprawę z tego, iż problemy zdrowotne będą się zdarzały częściej niż to miało miejsce do tej pory. Ma to także swoje dobre strony, ponieważ dziecko poprzez takie sytuacje nabywa pamięć immunologiczną, niezbędną do tego, aby radzić sobie z wieloma infekcjami w czasie późniejszym.

Jeżeli stwierdzą Państwo, że dziecko jest przeziębione, zwracamy się z wielką prośbą, aby pozostawić malucha w domu. Prosimy pamiętać – katar to też choroba. Mamy na uwadze zdrowie innych dzieci i niebezpieczeństwo zarażenia. Trzymanie się przez Państwo, tej zasady pomoże nam wszystkim chronić każde dziecko przed ewentualną infekcją. Niezbędne jest też, aby zgłaszali nam Państwo wszelkie przypadki zachorowań dzieci na choroby zakaźne oraz dłuższe nieobecności dzieci spowodowane chorobą.

Jeżeli dziecko przebywające w Przedszkolu źle się poczuje natychmiast powiadamiamy o tym Rodzica.

Bardzo ważne jest niezwłoczne aktualizowanie numerów telefonów, pod którymi możemy się z Państwem skontaktować.

Przedszkole w nagłych przypadkach zapewnia natychmiastową pomoc przedmedyczną. Wzywane jest pogotowie i zawiadamiani są Rodzice lub prawni opiekunowie. W przedszkolu nie jest zatrudniony lekarz a leczenie i udzielanie pomocy lekarskiej następuje podczas obecności Rodzica. Zabiegi lekarskie oraz podawanie farmaceutyków nie może być wykonywane w przedszkolu.